DigiZpravodaj

Jak se učit přes počítač?

Jak se učit přes počítač?

(07/2021) Tradiční pojetí vzdělávací instituce jako budovy, do které chodí učitelé a studenti, je dnes pouze jednou z řady možností, jak v moderním světě získat potřebnou kvalifikaci. Možnosti online vzdělávání jsou dnes téměř neomezené. Záleží jen kolik máte času a peněz. Přes internet se můžete učit téměř vše od hraní kuliček až po velmi komplikované chirurgické zákroky či stavbu vesmírné lodi.

Žijeme v budoucnosti?

Žijeme v budoucnosti?

(06/2021) Digitální technologie jsou hlavním hybatelem totální proměny lidstva. Jsou všude okolo nás a jsou nedílnou součástí našich životů. Dnes je naprosto běžné vlastnit osobní počítač nebo notebook a chytrý telefon. Pro určité skupiny lidí je toto vybavení nutností. Bez digitálních technologií by nemohla probíhat on-line výuka ani by pro řadu z nás nebylo možné pracovat z domova.

Jak využít digitální technologie k rozvoji těla i ducha a také k zábavě?

Jak využít digitální technologie k rozvoji těla i ducha a také k zábavě?

(05/2021) Digitální technologie se postupně stávají nedílnou součástí našeho volného času. Vstupují i do činností, ve kterých jsme si je ještě nedávno nedokázali vůbec představit. Někdo tento trend vítá, jiný proti němu brojí. Díky němu si ale můžeme doma nebo i s kolegy v práci zacvičit s virtuální trenérkou, poslouchat poslední hudební hity nebo okamžitě sledovat další díly našeho oblíbeného seriálu.

Metodiky a studie

DigiData

Evidujeme statistické údaje a informace o stavu digitální gramotnosti obyvatel ČR. Tato kvantitativní a kvalitativní data jsou podkladem pro další rozvoj digitálních kompetencí.

DigiSlovník


Připravujeme odborný terminologický slovník, ve kterém objasňujeme důležité pojmy z oblasti digitální gramotnosti, jejichž výklad byl dosud nejednotný.

Červenec 2021
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Čvn   Srp »

PortálDigi