Cloudové nástroje pro komunikaci a spolupráci – Google, MS a další (25.5.)

Jedenáctý online workshop proběhne 25. května 2021 v rámci projektu DigiKatalog zcela bezplatně a bude se skládat z těchto částí:

  • 9:30 – 11:00 Webinář na téma: Cloudové nástroje pro komunikaci a spolupráci (Google, MS a další) – přednášející Jan Wagner

Uvedeme vás do ekosystémů cloudových aplikací. Budeme se věnovat přehledu těch nejužívanějších pro komunikaci, jako jsou e-mailové služby, chaty či videokonference, ale i nejrůznějším nástrojům pro tvorbu a ukládání digitálního obsahu. Dalším tématem bude i vyhledávání informací všeho druhu. Workshop je vhodný jak pro úplné nováčky, které seznámíme s jednotlivými nástroji, tak pro uživatele, kteří již některé cloudové nástroje používají a rádi by slyšeli užitečné tipy a vychytávky. Nedílnou součástí workshopu bude i ukázka propojení jednotlivých aplikací mezi sebou a úlohy k procvičení.

Medailonek přednášejícího:

Jan Wagner pracoval v 80. letech nejprve jako programátor, později ve vedoucích ekonomických funkcích, současně začal pracovat jako lektor v oblasti ICT. Od poloviny 90. let se věnoval odborné publicistice v oblasti IT, začal učit informatiku na ZŠ a SŠ a pracoval na školách jako IT správce. Zabýval se dlouhodobě i e-learningem a spolupracoval při vývoji výukových programů pro školy. V letech 2007-2016 byl šéfredaktorem portálu Česká škola a podílel se na vzniku komunitní podpory Google User Group a Google Education Group. Od října 2019 je gestorem projektu DigiKatalog.

  • 11:00 – 13:00 Představení veřejně dostupného online nástroje EVALDO (www.evaldo.cz), společný průchod nástrojem EVALDO a ověření Vašich digitálních kompetencí

Datum a čas konání: úterý 25.5.2021 9-13 hodin

Online workshop proběhne na platformě MS Teams, pro kterou stačí mít internetové připojení a běžný webový prohlížeč. Konkrétní odkaz vám bude rozeslán po přihlášení, které můžete provést zde:

Kapacita kurzu byla naplněna. Děkujeme.


Vysíláme přes Microsoft Teams, připojte se zde.

Děkujeme za vaše sdílení.