Domácí sítě – řešení, využití, bezpečnost (1.6.)

Dvanáctý online workshop proběhne 1. června 2021 v rámci projektu DigiKatalog zcela bezplatně a bude se skládat z těchto částí:

  • 9:00 – 9:30 Představení projektu DigiKatalog
  • 9:30 – 11:00 Webinář na téma: Domácí sítě – řešení, využití, bezpečnost – přednášející Karel Slavíček

Získáte vhled do základů počítačových sítí z pohledu malých uživatelů typu domácnosti, vhodné architektury sítí a diskuse potencionálních bezpečnostních rizik. Přístupnou formou vám představíme nejdůležitější síťové protokoly a jejich konfiguraci v domácích sítích. Budeme diskutovat vhodné struktury a topologie sítí, zajímavé aplikace a nápady na využití sítí. Nedílnou součástí bude i diskuse nejznámějších bezpečnostních problémů aktivních prvků používaných v domácích sítích.

Medailonek přednášejícího:

Karel Slavíček působí již třicet let v oblasti počítačových sítí a komunikací. Dlouhodobě se věnuje zejména vysokorychlostním a optickým sítím a jejich využití nejen pro přenos dat. V poslední době se zabývá i bezdrátovými sítěmi a komunikační infrastrukturou pro sítě IoT.

  • 11:00 – 13:00 Představení veřejně dostupného online nástroje EVALDO (www.evaldo.cz), společný průchod nástrojem EVALDO a ověření Vašich digitálních kompetencí

Datum a čas konání: úterý 1.6.2021 9-13 hodin

Online workshop proběhne na platformě MS Teams, pro kterou stačí mít internetové připojení a běžný webový prohlížeč. Konkrétní odkaz vám bude rozeslán po přihlášení, které můžete provést zde:

Kapacita kurzu byla naplněna. Děkujeme.


Vysíláme přes Microsoft Teams, připojte se zde.

Děkujeme za vaše sdílení.