Online služby pro pořizování a úpravy textu a obrazu (20.4.)

Šestý online workshop proběhne 20. dubna 2021 v rámci projektu DigiKatalog zcela bezplatně a bude se skládat z těchto částí:

  • Představení projektu DigiKatalog
  • Představení veřejně dostupného online nástroje EVALDO (evaldo.cz)
  • Společný průchod nástrojem EVALDO a ověření Vašich digitálních kompetencí
  • Webinář na téma: Online služby pro pořizování a úpravy textu a obrazu

Představíme vám možnosti, které pro zpracování textu a obrazu nabízejí online nástroje. Tedy takové, jež nemusíte instalovat na svůj počítač nebo mobilní zařízení a které budou fungovat pod nejrůznějšími operačními systémy. Online nástroje umožňují práci odkudkoli, a navíc s nimi můžete textové či obrazové výstupy sdílet s ostatními. Jsou proto ideální pro spolupráci. My si představíme takové, které se snadno ovládají, jsou k dispozici zdarma, a přesto se svými funkcemi vyrovnají profesionálním komerčním produktům. Tyto nástroje se naučíte používat tvůrčím způsobem a osvojené znalosti si prakticky vyzkoušíte na konkrétních příkladech.

Medailonek přednášejícího:

Tomáš Staudek je informatik, grafik a pedagog se zálibou v generativním designu a programované grafice. Přes 20 let vyučuje počítačové umění a softwarovou estetiku na Masarykově univerzitě a Vysokém učení technickém v Brně. Věnuje se kulturnímu výzkumu digitálních médií a své studenty vede k propojování teorie s praxí. Je propagátorem otevřeného softwaru a bezpečného používání informačních a komunikačních technologií.

Datum a čas konání: úterý 20.4.2021 9-13 hodin

Online workshop proběhne na platformě MS Teams, pro kterou stačí mít internetové připojení a běžný webový prohlížeč. Konkrétní odkaz vám bude rozeslán po přihlášení, které můžete provést zde:

Kapacita kurzu byla naplněna. Děkujeme.


Vysíláme přes Microsoft Teams, připojte se zde.

Děkujeme za vaše sdílení.