Počítačová bezpečnost ve firemním prostředí – útoky na dodavatelské řetězce (4.5.)

Osmý online workshop proběhne 4. května 2021 v rámci projektu DigiKatalog zcela bezplatně a bude se skládat z těchto částí:

  • Představení projektu DigiKatalog
  • Webinář na téma: Počítačová bezpečnost ve firemním prostředí – útoky na dodavatelské řetězce

Řetěz je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. Totéž platí i pro počítačovou bezpečnost a vztahy dodavatel-odběratel. Co když vaše firma používá program, který má v sobě tolik zranitelností, že to negativně ovlivní i vaši bezpečnost? Ačkoliv jsou tyto typy IT útoků s námi již dlouho, v letech 2020 a zkraje 2021 se objevily přinejmenším dva natolik zásadní, že ovlivnily i velké společnosti (Microsoft, Google), které bezpečnost berou vážně a věnují jí dostatek peněz. Zajímá vás, jak přesně útoky na dodavatelské řetězce probíhají, jaké jsou nejznámější světové případy z poslední doby, případně jak se jim do jisté míry bránit?

Medailonek přednášejícího:

Václav Lorenc se již přes 15 let pohybuje v oblasti počítačové bezpečnosti. Od studií a práce na Masarykově univerzitě v Brně přes angažmá v nadnárodních korporacích průběžně pracuje na zjednodušování věcí a současně na jejich vysvětlování. Pravidelně přednáší o problémech počítačové bezpečnosti a novinkách (jak na stranách útočníků, tak obránců) na své alma mater a motivuje tak studenty k větší pozornosti a obezřetnosti.

Datum a čas konání: úterý 4.5.2021 9-11 hodin

Online workshop proběhne na platformě MS Teams, pro kterou stačí mít internetové připojení a běžný webový prohlížeč. Konkrétní odkaz vám bude rozeslán po přihlášení, které můžete provést zde:

Kapacita kurzu byla naplněna. Děkujeme.


Vysíláme přes Microsoft Teams, připojte se zde.

Děkujeme za vaše sdílení.