Online setkání v rámci roadshow projektu DigiKatalog s webinářem na téma Bezpečnost menších firem a organizací (24.11.)

Deváté online setkání v rámci roadshow projektu DigiKatalog, jehož součástí bude i webinář na téma: Bezpečnost menších firem a organizací s následnou panelovou diskuzí. Proběhne zcela bezplatně a bude se skládat z těchto částí (časy jsou orientační):

  • 09:00 – 09:30 Představení projektu DigiKatalog
  • 09:30 – 10:00 Představení EVALDO + nástin průchodu
  • 10:00 – 10:15 Přestávka
  • 10:15 – 11:30 Webinář na téma: Bezpečnost menších firem a organizací – přednášející Václav Lorenc
  • 11:30 – 12:00 Panelová diskuze – panel je složen z řečníků s bohatými zkušenostmi.

Asi každá firma již má a spoléhá na antivirové programy, v lepším případě i na firewally a jejich moderní varianty. Jenže doba se proměnila a od zejména v časech koronaviru, kdy se mnoho firem rozhodlo povolit zaměstnancům práci z domova, se změnil i pohled na zabezpečení firemního prostředí. Poradíme vám, jak se lépe bránit vyděračským virům (ransomware), jak lépe zacházet s počítačovými účty a hesly, co za služby nabízejí moderní antiviry nebo firewally, a jaká úskalí s sebou přináší cloud; to vše v základních bodech bude předmětem semináře.

Medailonek přednášejícího: Václav Lorenc se již přes 15 let pohybuje v oblasti počítačové bezpečnosti. Od studií a práce na Masarykově univerzitě v Brně přes angažmá v nadnárodních korporacích průběžně pracuje na zjednodušování věcí a současně na jejich vysvětlování. Pravidelně přednáší o problémech počítačové bezpečnosti a novinkách (jak na stranách útočníků, tak obránců) na své alma mater a motivuje tak studenty k větší pozornosti a obezřetnosti.

Datum a čas konání: středa 24.11. 09:00 – 12:00

Online setkání v rámci roadshow proběhne na platformě MS Teams, pro kterou stačí mít internetové připojení a běžný webový prohlížeč. Konkrétní odkaz vám bude rozeslán po přihlášení, které můžete provést zde: https://digikalendar.cz/RegisterEvent/95bffa12-d873-4c82-bc1c-73ce2dda53c2

Budeme se těšit na setkání s vámi.

Děkujeme za vaše sdílení.