Online setkání v rámci roadshow projektu DigiKatalog s webinářem na téma Cloudové nástroje pro komunikaci a spolupráci – Google, MS a další (15.12.)

Dvanácté online setkání v rámci roadshow projektu DigiKatalog, jehož součástí bude i webinář na téma: Cloudové nástroje pro komunikaci a spolupráci – Google, MS a další s následnou panelovou diskuzí. Proběhne zcela bezplatně a bude se skládat z těchto částí (časy jsou orientační):

  • 09:00 – 09:30 Představení projektu DigiKatalog
  • 09:30 – 10:00 Představení EVALDO + nástin průchodu
  • 10:00 – 10:15 Přestávka
  • 10:15 – 11:30 Webinář na téma: Cloudové nástroje pro komunikaci a spolupráci – Google, MS a další – přednášející Jan Wagner
  • 11:30 – 12:00 Panelová diskuze – panel je složen z řečníků s bohatými zkušenostmi.

Uvedeme vás do ekosystémů cloudových aplikací. Budeme se věnovat přehledu těch nejužívanějších pro komunikaci, jako jsou e-mailové služby, chaty či videokonference, ale i nejrůznějším nástrojům pro tvorbu a ukládání digitálního obsahu. Dalším tématem bude i vyhledávání informací všeho druhu. Workshop je vhodný jak pro úplné nováčky, které seznámíme s jednotlivými nástroji, tak pro uživatele, kteří již některé cloudové nástroje používají a rádi by slyšeli užitečné tipy a vychytávky. Nedílnou součástí workshopu bude i ukázka propojení jednotlivých aplikací mezi sebou a úlohy k procvičení.

Medailonek přednášejícího: Jan Wagner pracoval v 80. letech nejprve jako programátor, později ve vedoucích ekonomických funkcích, současně začal pracovat jako lektor v oblasti ICT. Od poloviny 90. let se věnoval odborné publicistice v oblasti IT, začal učit informatiku na ZŠ a SŠ a pracoval na školách jako IT správce. Zabýval se dlouhodobě i e-learningem a spolupracoval při vývoji výukových programů pro školy. V letech 2007-2016 byl šéfredaktorem portálu Česká škola a podílel se na vzniku komunitní podpory Google User Group a Google Education Group. Od října 2019 je gestorem projektu DigiKatalog.

Datum a čas konání: středa 15.12. 09:00 – 12:00

Online setkání v rámci roadshow proběhne na platformě MS Teams, pro kterou stačí mít internetové připojení a běžný webový prohlížeč. Konkrétní odkaz vám bude rozeslán po přihlášení, které můžete provést zde: https://digikalendar.cz/RegisterEvent/a252eb3c-e4cf-4c21-9537-5316e73aa576

Budeme se těšit na setkání s vámi.

Děkujeme za vaše sdílení.