Online setkání v rámci roadshow projektu DigiKatalog s webinářem na téma Digitální začleňování a práce s digitálně vyloučenými (20.10.)

Čtvrté online setkání v rámci roadshow projektu DigiKatalog, jehož součástí bude i webinář na téma Digitální začleňování a práce s digitálně vyloučenými s následnou panelovou diskuzí. Proběhne zcela bezplatně a bude se skládat z těchto částí (časy jsou orientační):

  • 09:00 – 09:30 Představení projektu DigiKatalog
  • 09:30 – 10:00 Představení EVALDO + nástin průchodu
  • 10:00 – 10:15 Přestávka
  • 10:15 – 11:30 Webinář na téma: Digitální začleňování a práce s digitálně vyloučenými – přednášející Hana Staudková
  • 11:30 – 12:00 Panelová diskuze – panel je složen z řečníků s bohatými zkušenostmi

Webinář je určen všem, kteří pracují s osobami digitálně vyloučenými i přímo těm, kteří chtějí zjistit úroveň své digitální gramotnosti a pracovat na jejím rozvoji. Cílem webináře je poskytnout přehled o současné situaci v oblasti digitálního vyloučení. Vysvětlíme vám, kdo a proč je touto nerovností ohrožen. Zjistíte, jak rozpoznat své vzdělávací potřeby a otestovat své digitální kompetence. Získáte přehled vzdělávacích příležitostí v této oblasti. Ukážeme vám, jaké charakteristiky by měla kvalitní vzdělávací nabídka splňovat. 

Medailonek přednášejícího: Hana Staudková je absolventkou magisterského programu Sociální pedagogika a poradenství a studentka doktorského programu oboru Pedagogika na Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Podílí se na výuce předmětu Digitální technologie ve vzdělávání a dlouhodobě pracovala jako lektorka počítačových kurzů pro dospělé. Je spoluautorkou knihy E-learning. Učení (se) s digitálními technologiemi a dokumentu Strategie digitální gramotnosti ČR na období 2015-2020.

Datum a čas konání: středa 20.10. 09:00 – 12:15

Online setkání v rámci roadshow proběhne na platformě MS Teams, pro kterou stačí mít internetové připojení a běžný webový prohlížeč. Konkrétní odkaz vám bude rozeslán po přihlášení, které můžete provést zde: https://digikalendar.cz/RegisterEvent/92ac4b65-fdf3-4439-9c64-bfa3c008d643

Budeme se těšit na setkání s vámi.

Děkujeme za vaše sdílení.