Online setkání v rámci roadshow projektu DigiKatalog s webinářem na téma Úprava fotografií a práce s textem (1.12.)

Desáté online setkání v rámci roadshow projektu DigiKatalog, jehož součástí bude i webinář na téma: Úprava fotografií a práce s textem s následnou panelovou diskuzí. Proběhne zcela bezplatně a bude se skládat z těchto částí (časy jsou orientační):

  • 09:00 – 09:30 Představení projektu DigiKatalog
  • 09:30 – 10:00 Představení EVALDO + nástin průchodu
  • 10:00 – 10:15 Přestávka
  • 10:15 – 11:30 Webinář na téma: Úprava fotografií a práce s textem – přednášející Tomáš Staudek
  • 11:30 – 12:00 Panelová diskuze – panel je složen z řečníků s bohatými zkušenostmi.

Představíme vám možnosti, které pro zpracování textu a obrazu nabízejí online nástroje. Tedy takové, jež nemusíte instalovat na svůj počítač nebo mobilní zařízení a které budou fungovat pod nejrůznějšími operačními systémy. Online nástroje umožňují práci odkudkoli a navíc s nimi můžete textové či obrazové výstupy sdílet s ostatními. Jsou proto ideální pro spolupráci. My si představíme takové, které se snadno ovládají, jsou k dispozici zdarma, a přesto se svými funkcemi vyrovnají profesionálním komerčním produktům. Tyto nástroje se naučíte používat tvůrčím způsobem a osvojené znalosti si prakticky vyzkoušíte na konkrétních příkladech.

Medailonek přednášejícího: Tomáš Staudek je informatik, grafik a pedagog se zálibou v generativním designu a programované grafice. Přes 20 let vyučuje počítačové umění a softwarovou estetiku na Masarykově univerzitě a Vysokém učení technickém v Brně. Věnuje se kulturnímu výzkumu digitálních médií a své studenty vede k propojování teorie s praxí. Je propagátorem otevřeného softwaru a bezpečného používání informačních a komunikačních technologií.

Datum a čas konání: středa 1.12. 09:00 – 12:00

Online setkání v rámci roadshow proběhne na platformě MS Teams, pro kterou stačí mít internetové připojení a běžný webový prohlížeč. Konkrétní odkaz vám bude rozeslán po přihlášení, které můžete provést zde: https://digikalendar.cz/RegisterEvent/8c931ba3-32a5-48f8-93fe-8acb389f1410

Budeme se těšit na setkání s vámi.

Děkujeme za vaše sdílení.