Rodina a digitální technologie, mezigenerační učení (18.5.)

Desátý online workshop proběhne 18. května 2021 v rámci projektu DigiKatalog zcela bezplatně a bude se skládat z těchto částí:

  • 9:00 – 9:30 Představení projektu DigiKatalog
  • 9:30 – 11:00 Webinář na téma: Rodina a digitální technologie, mezigenerační učení – přednášející Hana Staudková

Chcete se dozvědět, jak využít digitální technologie pro vzájemné učení? Rodičům školních dětí přinášíme zdroje a nápady, jak děti co nejvíce podpořit v jejich rozvoji a ochránit před riziky. Nabízíme inspirativní rozcestníky, které mohou pomoci rodičům při spolupráci se školou. Věnuje se dále učení napříč generacemi a ukazuje, jakým způsobem mohou být digitální technologie vzájemně obohacující. Pestré možnosti učení a rozvoje poskytují i místa, kde lidé sdílejí sociální prostor (knihovny, centra pro rodiny, domovy důchodců); komunitnímu učení je věnována poslední kapitola.

Medailonek přednášejícího: 

Hana Staudková je absolventkou magisterského programu Sociální pedagogika a poradenství a studentka doktorského programu oboru Pedagogika na Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Podílí se na výuce předmětu Digitální technologie ve vzdělávání a dlouhodobě pracovala jako lektorka počítačových kurzů pro dospělé. Je spoluautorkou knihy E-learning. Učení (se) s digitálními technologiemi a dokumentu Strategie digitální gramotnosti ČR na období 2015-2020.

  • 11:00 – 12:00 Představení veřejně dostupného online nástroje EVALDO (evaldo.cz)
  • 12:00 – 13:00 Společný průchod nástrojem EVALDO a ověření Vašich digitálních kompetencí

Datum a čas konání: úterý 18.5.2021 9-13 hodin

 Online workshop proběhne na platformě MS Teams, pro kterou stačí mít internetové připojení a běžný webový prohlížeč. Konkrétní odkaz vám bude rozeslán po přihlášení, které můžete provést zde:

Kapacita kurzu byla naplněna. Děkujeme.


Vysíláme přes Microsoft Teams, připojte se zde.

Děkujeme za vaše sdílení.