99 % studentů používá denně internet

Dnešní žáci a studenti vyrůstají v prostředí prudkého rozvoje digitálních technologií a ve spojení s chytrým mobilním telefonem se stal internet jejich každodenní rutinou. Ve všech sledovaných činnostech v oblasti komunikace a zábavy používá internet v Česku větší podíl studentů než je celoevropský průměr.

V minulém roce používalo internet denně 99 % studentů starších 16 let a 98 % se na něj připojovalo prostřednictvím chytrého telefonu. Jde o jedny z nejvyšších hodnot v rámci zemí EU. Postupem času si cestu k online světu našli i rodiče a prarodiče dnešních žáků a studentů. Internet v roce 2019 používalo již 95 % osob ve věku 35 až 54 let. I mezi generací prarodičů ve věku 65 až 74 let byla více než polovina uživatelů internetu. Celkem internet používalo loni již 81 % Čechů starších 16 let. I nadále však existují významné rozdíly, nejen v tom jak často a prostřednictvím jakých zařízení studenti a dospělí k internetu přistupují, ale především co všechno na něm umí či chtějí dělat.

Rok sběru: 2020
Sběratel dat: ČSÚ
Cílová populace: 16+
Velikost souboru: 0
Způsob sběru: Kvalitativní/Kvantitativní
Popis sběru: Tyto a mnoho dalších informací přináší publikace Českého statistického úřadu Informační společnost v číslech 2020 a také časopis Statistika&My.

Děkujeme za vaše sdílení.