MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiPodcasty / #24 Evaldo jako nástroj k hodnocení digitálních kompetencí (host: Hynek Načeradský)

#24 Evaldo jako nástroj k hodnocení digitálních kompetencí (host: Hynek Načeradský)

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn
Vlajková loď projektu Digitální vzdělávání. Naše dítě a naše nejoblíbenější platforma na světě. Evaldo pomáhá jednotlivcům i firmám zjistit, jak na tom jsou v úrovni digitálních kompetencí. Představit a hlavně vychválit ho přijde velký otec zakladatel, pan Hynek Načeradský. Hynek je dlouholetým zaměstnancem MPSV a vedoucím vývojářem sebehodnotícího nástroje Evaldo. Jeho hlavní zaměření spočívá ve tvorbě webových stránek, webové grafice a projektovém řízení. Hynek vystudoval Aplikovanou informatiku na Vysoké škole ekonomické a před nástupem na MPSV byl spoluvlastníkem agentury na tvorbu webových stránek Freely Agency.
Poslouchat nás můžete i na dalších platformách:​

Dají se změřit naše digitální kompetence? Neboli to, jak se umíme pohybovat v digitálním světě a využívat jeho možností? Jak můžeme zjistit, jestli pro profesi, kterou vykonáváme, umíme všechno, co je potřeba a díky čemu můžeme tuto profesi dělat kvalitně a efektivně? Existuje platforma, která tohle umí zjistit. A nejen to, ona umí i poradit, co nám v kompetencích chybí, a doporučit, jak je dál rozvíjet. Platforma se jmenuje Evaldo a o ní bude celý dnešní díl podcastu. Pozvali jsme hlavního programátora Evalda, pana Hynka Načeradského a povídali jsme si o tom, co je Evaldo a jaký je hlavní cíl tohoto nástroje. Dozvěděli jsme se, co všechno mohou lidé v Evaldovi najít a jakými scénáři mohou projít.

Evaldem prošlo už přes 2500 účastníků. Co se týká pohlaví, tak lehce převažují ženy nad muži. Evalda navštívilo nejvíce vysokoškolsky vzdělaných lidí, zastoupeny jsou dále už celkem rovnoměrně i ostatní stupně vzdělání – základní, střední i doktorské. Co se týká věkového složení, tak nejvíce převažují lidé mezi 40 – 50 lety, dále mezi 30 – 40 lety a pak hned mezi 50 – 60 lety.  Také kategorie 15-20 let je hojně zastoupena.  Nejvíce daly účastníkům zabrat jednoznačně otázky z okruhu bezpečnosti, kde se objevovalo nejvíce chyb.

Otestujte se i Vy na www.evaldo.cz.