MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Elektronické podepisování nyní pro školy a živnostníky zdarma

Elektronické podepisování nyní pro školy a živnostníky zdarma

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Studenti a pedagogové mají nově k dispozici bezplatný software pro zabezpečenou digitální korespondenci. V době krize tak nemusí chodit na poštu, či úřady. Veškerou korespondenci vyřeší všestranný Signer.

Česká společnost Software602 vydala příjemné a překvapivé oznámení. Firma se více než 15 let specializuje na interaktivní formuláře a práci s elektronickými dokumenty. Nyní budou dodávat mimo jiné svůj software zdarma do školních zařízení.

Co to je Signer?

Signer je softwarový nástroj, který uživatelům poskytne datovou schránku. K ní i možnost upravovat dokumenty ve formátech PDF a ty následně podepisovat registrovaným elektronickým podpisem. Vše probíhá v rámci programu Signer, který můžete ovládat v bezpečí na počítači, či na mobilu. Aplikace funguje jak v operačních systémech Windows, tak i iOS. iPhone a Android telefony jsou samozřejmě také podporovány. 

Signer samozřejmě splňuje veškeré právní náležitosti. A to včetně zákonu místních i evropské unie. A to včetně nařízení evropské unie eIDAS, který definuje a kontroluje zabezpečení digitální komunikace. 

Mezi další funkce, které oceníte při komunikaci s úřady patří jistě i časové razítko, které je také vyžadováno vedle elektronického podpisu. Software tak jednoduše nabízí kompletní službu pro elektronickou komunikaci. Od zabezpečení elektronického po právní. Vytvoříte si úplně od začátku vlastní PDF dokument, či zeditujete připravený, bez nutnosti kupovat software třetích stran. Elektronickou korespondenci budete mít k dispozici na datové schránce, kde také zdarma mohou studenti a kantoři přijímat, odesílat a ukládat datové zprávy. Elektronický podpis podepíše jak PDF, tak i MS Office dokumenty včetně pro úřady důležitého časového razítka.

Pro koho je zdarma?

Software602 uvolnila svůj nástroj pro digitální korespondenci zdarma pro dvě skupiny. Mimo školství také mají nárok na software Signer zdarma i osoby samostatně výdělečně činné. Společnost tak chce podpořit nyní téměř kriticky ohrožené OSVČ, ale také právě pedagogy a studenty ve školách. 

Jak na to?

Pro registraci musíte zadat IČO své organizace. IČO školy můžete nalézt například ve veřejném rejstříku škol a školských zařízení ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (https://rejstriky.msmt.cz/rejskol/). Po zadání informací se online ověří, zda-li se lze pro zadané IČO bezplatně registrovat. Následně stačí jen vyplnit email a jméno s příjmením. Po dokončení registrace vám na email dorazí veškeré potřebné informace. Následujte kroky v informačním emailu, který vám dorazí a již brzy budete moci používat svou datovou schránku včetně elektronického podpisu zdarma na neomezenou dobu. ​

Zdroj: 602.cz