MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Proč to nedělat tak, jako vždycky? Digitální technologie vám usnadní práci

Proč to nedělat tak, jako vždycky? Digitální technologie vám usnadní práci

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Mnohokrát jsme slyšeli, často z úst starších lidí čekajíc na tramvajové zastávce, jak je tahle mládež horší než byli kdysi oni. Že za oněch časů, myšleno před cca 40 lety, bylo vše jasnější, jednodušší a srozumitelnější. A hlavně to fungovalo. Tak proč to dělat jinak? Vždycky to tak přeci šlo.

Svým způsobem mají pravdu. Např. komunikace mezi lidmi opravdu fungovala. Sousedé si přes plot řekli, co potřebují, rodiny se jednou za čas sešly a domluvily se, a co si nezvládly nebo nestihly říct, to si napsaly v dopise nebo zatelefonovaly z budky. 

A co když tohle všechno může fungovat tak jako „vždycky“?

A ještě se přenos informací může zrychlit. Není potřeba se obávat přenášet data, informace, fotografie, a dokonce i pocity do digitálního prostředí. Ano, má to své nevýhody, ostatně jako vše v našem životě. Ale také i řadu výhod, které převyšují. 

Proč se učit nové digitální dovednosti?

Pokud se pokusíme změnit postoj k životu a pokud budeme mít tolik odvahy, že se pustíme i do učení nových digitálních dovedností, možná budeme nadšeni. Jednak proto, že je opravdu snadné se pohybovat v digitálním prostředí, sdílet fotografie a videa… ale také vás to pravděpodobně opravdu začne bavit. Nevěříte? Tak to zkuste. A uvidíme, kdo koho bude od mobilu odhánět za pár dnů. Zda vy své děti či vnoučata, a nebo oni vás.

Spojte se světem i vy a sdílejte

Připravili jsme pro vás příběh rodiny, kterou už znáte z jiných videí a která pomáhá divákům zorientovat se v digitálním prostředí. V tomto videu​ uvidíte především výhody sdílení čehokoliv v digitálním světě, také ale i návod, jak na to a možná vás natolik překvapí jeho jednoduchost, že už to nebude chtít dělat jinak, tak jako vždycky. Hlavní hrdinkou příběhu je opět slečna Eliška, která (i když je v rodině nejmladším členem), pomůže své tetě, jak se spojit „se světem“, jak posílat a sdílet digitální obsah s jinými lidmi pomocí SMS, emailů, fotografií, videí i textů na sociálních sítích atd. 

Eliška tetě ukáže podstatu digitálního sdílení – rychlost a pohodlí při předávání informací a dat. Během chvíle se tak můžeme s druhou stranou podělit o to, co nám připadá důležité nebo zajímavé. A nezáleží na tom, jestli používáme počítač, tablet nebo mobilní telefon – tahle technika nám umožní stejnou měrou plnohodnotně sdílet a stahovat prakticky cokoliv. 

Prostě to, že se to nějak do teď dělalo jako vždycky, nemusí znamenat, že je to na „vždycky“.