MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiPodcasty / #15 Ochrana zařízení. Řešení technických problémů (host: Petr Polívka)

#15 Ochrana zařízení. Řešení technických problémů (host: Petr Polívka)

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn
Dnešní podcast věnujeme ochraně našich zařízení a řešení technických problémů. Pozvali jsme do studia pana Petra Polívku a věříme, že se o této oblasti dozvíte něco nového i vy, kdo máte s technikou kamarádské vztahy. Problém nedostatečného nebo špatně vybraného technického zařízení trápí dle průzkumu webu e15.cz až 42 % zaměstnanců. Jedná se často o kvalitu internetového připojení, počítačového vybavení anebo i podpory IT oddělení. Snaha firmy ušetřit a také neznalost vedou k finančním ztrátám a ke znehodnocení celého efektu, který by měla funkční technika přinést. Co je nám platná vynikající nabídka na obchodní schůzce, když se nám seká počítač a nefungují videa? Nebo při on-line schůzce s klientem použijeme nekvalitní kameru a nefunkční mikrofon. Platí totiž, že první dojem je pro budoucí spolupráci klíčový, a pokud nám první kontakt zkomplikuje nefunkční technika, můžeme nás to stát ztrátu důležitého klienta.
Poslouchat nás můžete i na dalších platformách:​
​​Pečujete dobře o vaše digitální zařízení a umíte řešit běžné technické problémy?
Chráníte vaše zařízení před odcizením a mechanickým poškozením?
Máte zabezpečený počítač antivirovým programem?
A víte, jak ochránit vaše data proti nenadálé ztrátě?

K efektivní práci na home office je nutná podmínka toho, že nám vše bezproblémově funguje – počítač, tiskárna, internet, aplikace, připojení do firemního systému a řada dalších věcí. A pokud něco z toho nefunguje, měli bychom umět, alespoň ty základní funkce, opravit.

Našim dnešním hostem byl pan Petr Polívka z Národního pedagogického institutu České republiky. Pan Petr Polívka pracuje jako koordinátor sítě IT Guru a IT Guru pro Středočeský kraj. 10 let pracoval pro komunikační společnost jako acount manager pro firemní zákazníky. Zabýval se technickou podporou při implementaci produktů do firemní infrastruktury. Má zkušenosti s obsluhou škol, konkrétně s  implementací ICT do výuky a infrastruktury školy.