MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiPodcasty / #16 Ochrana osobních dat a soukromí (host: Miriam Sedláčková)

#16 Ochrana osobních dat a soukromí (host: Miriam Sedláčková)

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn
Dnešní díl podcastu jsme věnovali ochraně osobních dat a soukromí na internetu. Dozvíte se, jak svá data co nejlépe zabezpečit a jakých chyb se vyvarovat. Jak poznáme, že je náš počítač pod kontrolou záškodníka a co v tom případě máme dělat? Jak reagovat na emailové vyděrače? Jak se bránit spambotům, ransomwaru nebo scarewaru? A jaká hesla doslova otevírají útočníkovi dveře k našim účtům? O tom všem jsme si povídali s paní Miriam Sedláčkovou, koordinátorkou a metodičkou informační a komunikační technologie na Střední škole strojírenské a elektrotechnické v Brně.
Poslouchat nás můžete i na dalších platformách:​
​​Znáte možná rizika a hrozby v digitálním prostředí a dokážete chránit svoje osobní data a soukromí?

Jste si vědomi, že ostatní uživatelé internetu nemusí sdělovat svou pravou identitu?
Používáte silná hesla?
Nebo máte například PIN na mobilu nastavený na 1234?

Do dnešního podcastu jsme si pozvali paní Miriam Sedláčkovou, která pracuje na Střední škole strojírenské a elektrotechnické v Brně, kde je koordinátorkou a metodičkou informační a komunikační technologie, vedoucí učitelkou komise odborných předmětů IKT a současně i metodičkou prevence. Je autorkou webu o algoritmickém myšlení Algoritmické rozcvičky, který je souhrnem krátkých úloh, vyzkoušených během 33 let praxe. V současné době je aktivní členkou Jednoty školských informatiků, Pedagogické komory a skupiny Informatikáři informatikářům Brno.

Povídali jsme si o tom s jakými formami podvodného vylákání finančních prostředků se můžeme potkat a jak se bránit? Velkým tématem bylo další zneužití počítače a dozvěděli jsme se zásady pro správné heslo.