MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiPodcasty / #20 Jak se bránit samotě při práci z domova (host: Alexandra Hrouzková)

#20 Jak se bránit samotě při práci z domova (host: Alexandra Hrouzková)

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn
Není tomu tak dlouho, co jsme se zaměřili na téma zdraví v našich podcastech. Dnešní díl je pokračováním, ve kterém věnujeme pozornost našemu mentálnímu zdraví. Nejednomu z nás se totiž práce na HO podepsala na vnitřním klidu a pohodě. Čím je to způsobeno a jak tomu předejít aneb jak si s tím poradit nám řekne Alexandra Hrouzková. Alexandra Hrouzková je psycholožka a psychoterapeutka se specializací ve vztahové individuální i párové psychoterapii. Formou koučinku a supervize pracuje s pracovními týmy ve firemních prostředích a taky je členkou ČAP – České asociace pro psychoterapii.
Poslouchat nás můžete i na dalších platformách:​

Patříte k těm lidem, kteří se s ostatními rádi setkávají napřímo a dávají přednost každodenní interakci s kolegy? Nebo vám spíš vyhovuje klid na home office a vše zařizovat on-line? Oboje má svá pro a proti. My jsme se v dnešním díle podcastu zaměřili na to, jak hodně nám může samota při práci a odtrženost od reálných kontaktů uškodit a co se s tím dá dělat.

Podle výsledků studie agentury Buffer bylo zjištěno, že samota je u lidí pracujících z domova druhým nejčastěji uváděným problémem. Především z období covidu jsou známy případy, kdy se někteří lidé při nucené práci na home office začali potýkat s depresemi a úzkostí kvůli nedostatku sociálních interakcí. Nadměrná samota je vedla k poklesu motivace a výkonnosti. 

O tom, jaké negativní důsledky může mít dlouhodobá práce z domova, resp. jak se bránit samotě na home office, jsme si povídali s  hostem: psycholožkou a psychoterapeutkou Alexandrou Hrouzkovou. 

Dozvěděli jsme se, jak si udržet duševní zdraví na homeoffice a jak je to se stresem, vyhořením nebo sociální izolací v kombinaci s prací z domova. Alex nám poradila, jak na to, aby nás práce na home office co nejméně stresovala a naopak těšila. Nakonec jsme hovořili o návycích, které vedou ke spokojenému pracovnímu životu.