MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiPodcasty / #22 (Týmová) spolupráce prostřednictvím digitálních technologií (host: Petr Naske)

#22 (Týmová) spolupráce prostřednictvím digitálních technologií (host: Petr Naske)

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn
Víte, jak se říká – opakování, matka….? Vyvarujeme se těchto klišé a i když se toto téma zdá několikrát již probírané, náš dnešní host náš přesvědčí, že týmová spolupráce můžu mít mnoho podob. Petr Naske působí v Národním pedagogickém institutu od roku 2012 jako projektový manažer a odborný konzultant. Můžete ho znát jako jednu z tváří DigiKoalice, což je platforma propojující organizace v ČR napříč digitálním vzděláváním dětí i dospělých.
Poslouchat nás můžete i na dalších platformách:​

Spolupracovat s ostatními na společných úkolech a k tomu využívat digitální technologie, je jedna z klíčových dovedností, a to nejen pro práci z domova. Nespornou výhodou je efektivita v komunikaci. Společně vytváříme, editujeme a sdílíme různé typy dokumentů, grafiky, fotografií či videí, aniž bychom se k tomu museli fyzicky potkat. Výhodou bývá pomoc různých online aplikací pro plánování času, sdílení úkolů nebo řízení online porady.

Víte, jaký je rekord v uskutečněných online schůzkách za jeden den? Dle serveru microsoft.com byl rekord pokořen ke dni 31. 3. 2020 a bylo to neuvěřitelných 2,7 miliard minut online schůzek během jednoho dne. 

Mnoho dalších zajímavých informací se dozvíte v dnešním díle podcastu, ve kterém jsme si povídali o spolupráci prostřednictvím digitálních technologií s hostem, Petrem Naskem, konzultantem z DigiKoalice a Národního pedagogického institutu ČR. Rozebrali jsme, co vše se vejde do pojmu „spolupráce online“, jaká omezení a rizika host v online spolupráci vidí a také jsme se dozvěděli několik tipů na užitečné aplikace, které se mohou pro týmovou online spolupráci hodit.