MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiPodcasty / #6 Sdílení prostřednictvím digitálních technologií (Host: K. Balabánová)

#6 Sdílení prostřednictvím digitálních technologií (Host: K. Balabánová)

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn
Sdílíme informace, texty, fotky, hudbu, videa a spoustu dalších věcí. Soukromě, pracovně a i veřejně. Jaké aplikace pro sdílení jsou nejlepší a nejoblíbenější? Co je Livestream? A už jsme se naučili pozornosti i v online prostředí? Dnešním hostem podcastu je Klára Balabánová. Klára pracuje jako specialistka pro komunikaci v projektu MPSV DigiKompetence a věnuje se psaní, komunikaci a sociálním sítím. A v oblíbené fejetonové chvilce se dozvíme, proč Ivaně Stejskalové neposílat e-maily.
Poslouchat nás můžete i na dalších platformách:​
Dnešní doba je dobou sdílení. Sdílíme všemožné digitální informace, texty, fotky, videa a další s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítí, on-line úložišť, mailů, blogů nebo třeba podcastů. Dnes s Vámi tedy sdílíme podcast s názvem Sdílení prostřednictvím digitálních technologií.

Pro sdílení prostřednictvím digitálních technologií využíváme komunikační aplikace, sdílená úložiště a stále větší oblibu získávající blogy. Díky výzkumu portálu iDNES víme, že vítězem v aplikacích napříč světem je aplikace WhatsApp. V počtu instalací je jedničkou ve 112 zemích světa. Druhé místo obsadila aplikace Messenger od Facebooku. Pro pracovní týmovou komunikaci si první místo zasloužila aplikace Teams a těsně za ní se umístila aplikace Slack. Ve sdílených úložištích se o nejlepší místa dělí OneDrive, Google Drive a Dropbox. Srovnání těchto úložišť ukázalo, že jsou bezpečná, uživatelsky přívětivá a disponují aplikacemi pro Vaše chytré zařízení.

Umíte sdílet digitální informace s ostatními a využívat k tomu vhodné aplikace, sdílená úložiště nebo sociální sítě?

Hostem dnešního podcastu je Klára Balabánová, která do roku 2018 pracovala jako vedoucí zákaznického centra, kde bylo sdílení a předávání informací na prvním místě. Po ukončení se rozhodla věnovat marketingu a komunikaci v reklamní agentuře. Od té doby byla součástí projektů známých jmen firem i začínajících podnikatelů. Momentálně Klára pracuje jako specialistka pro komunikaci v projektu MPSV DigiKompetence a věnuje se psaní, komunikaci a sociálním sítím. Efektivita, pohodlí a rychlý přístup k informacím – to vše nám nabízí internet a jeho možnosti ke sdílení dat. Klára nám prozradila, jaké další výhody má sdílení prostřednictvím digitálních technologií? Jaké nástroje či aplikace pro sdílení použít? Které aplikace pro sdílení jsou mezi lidmi nejpopulárnější a proč? V rozhovoru s Klárou jsme zmínili i jak využít sdílení na homeoffice.  Rozebrali jsme sdílení v zábavě a a nezapomněli jsme ani na jednu veledůležitou oblast, kde sdílení informací hraje zásadní roli: oblast vzdělávání.  

V pravidelné rubrice, která se věnuje práci z domova, jsme se v dnešním díle podcastu s názvem Sdílení prostřednictvím digitálních technologií věnovali analýze svého času a představili jsme si aplikaci Timesheet – Time Tracker. Díky ní můžete zjistit, kolik času trávíte, nad kterými činnostmi, zda se opravdu věnujete tomu důležitému nebo naopak netrávíte čas nepodstatnými činnostmi.