MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiPodcasty / #9 Spolupráce prostřednictvím digitálních technologií ve firmě z pohledu HR (Host: Martina Suchomelová)

#9 Spolupráce prostřednictvím digitálních technologií ve firmě z pohledu HR (Host: Martina Suchomelová)

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn
Na tohle téma jsme se neobvykle těšili. Dnešní host nás totiž zasvětí do problematiky home office ve velké firmě a navíc z pohledu HR. Jak spolu může tým komunikovat? Musí být všichni v jednu dobu ve stejné virtuální místnosti? Martina Suchomelová je guru v oblasti řízení a vzdělávání lidských zdrojů pro nadnárodního giganta – Avast. Zeptáme se jí, co jí funguje při vedení týmu online. Jak využívají v Avastu digitální technologie při výběru zaměstnanců a k jejich následnému vzdělávání. Jaké fígle v Avastu mají na zvýšení motivace při práci z domova a taky nás moc zajímá, jak řeší neduhy komunikace na dálku.
Poslouchat nás můžete i na dalších platformách:​
Dnešní podcast jsme oproti ostatním pojali trochu netradičně a to proto, že jsme měli tu čest v podcastu přivítat Martinu Suchomelovou, která je guru v oblasti řízení a vzdělávání lidských zdrojů pro nadnárodního giganta – Avast. Většinu podcastu jsme tedy věnovali rozhovoru s Martinou a věříme, že tento podcast nabitý informacemi bude vskutku inspirativní, zvláště pro ty z vás, kdo pracujete v oblasti lidských zdrojů.

Martina Suchomelová má letitou zkušenost v oblasti HR z řady firem. V současné době má zodpovědnost za vytváření skvělé „zaměstnanecké zkušenosti“ pro více než 2000 zaměstnanců Avastu po celém světě. Avasťáci pracují v zemích v různých časových zónách a od roku 2021 mohou využívat tzv. „whole-life flexibility“ model, který má za cíl maximalizovat flexibilitu mezi pracovním a osobním životem. Přiblížíme si, co to znamená v praktické rovině. Martina nás dále zasvětila do problematiky home office ve velké firmě, a navíc z pohledu HR. Jak spolu může tým komunikovat? Musí být všichni v jednu dobu ve stejné virtuální místnosti? Zeptali jsme se jí, co jí funguje při vedení týmu online. Jak využívají v Avastu digitální technologie při výběru zaměstnanců a k jejich následnému vzdělávání. Jaké fígle v Avastu mají na zvýšení motivace při práci z domova a taky nás moc zajímalo, jak řeší neduhy komunikace na dálku. Závěrem nám Martina prozradila, jaký je její vztah k digitálním technologiím a jaké aplikace jí nejvíce usnadňují práci.

V pravidelné rubrice Home office jsme si v dnešním podcastu s názvem Spolupráce prostřednictvím digitálních technologií ve firmě z pohledu HR představili aplikaci, díky které můžeme vidět své úkoly, práci a další aktivity v dlouhodobější perspektivě. A ve které můžeme pracovat například na společných úkolech i s jinými lidmi.