MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / DigiVzdělávání – online kurzy pro všechny a zdarma

DigiVzdělávání – online kurzy pro všechny a zdarma

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Internet přináší mnoho výhod a příležitostí, ale má i své stinné stránky. Nejdůležitější je být informován a neustále se vzdělávat, protože vývoj technologií je rychlý a člověk by se v současném digitálním světě mohl ztratit. PortálDigi reaguje na tyto požadavky a představuje novou sekci: DigiVzdělávání.

DigiVzdělávání, jak již název napovídá, je zaměřeno na rozvoj digitálních kompetencí, a to prostřednictvím kurzů v online vzdělávacím prostředí. Aktuálně jsou přístupné 2 kurzy zaměřené na digitální gramotnost – QR kódy​ a Kyberbezpečnost. Vstup do kurzu je zdarma, lze jej studovat dle vlastních časových možností a po přihlášení je možné si získané dovednosti ověřit.

Sekci DigiVzdělávání najdete na hlavní stránce PortáluDigi a na nových kurzech již usilovně pracujeme.

QR ​​kódy

Poznejte výhody QR kódů.​ Chcete zaplatit fakturu, ale nebaví vás opisovat dlouhé číselné údaje nebo se chcete rychle přihlásit k WiFi? Praktickým řešením je QR kód. Využívání QR kódů je vhodné v pracovním i osobním životě, protože usnadňují a urychlují procesy. V online kurzu se seznámíte se základním fungováním QR kódů až po jejich samotné vytváření a čtení. 

Kyberbe​zpečnost

Kyberbezpečnost je v současné digitální době důležitou součástí digitální gramotnosti.  A jelikož internet představuje řadu rizik, je důležité se chovat na internetu bezpečně. V kurzu kyberbezpečnost jsme se zaměřili na téma bezpečné přihlašování, bezpečná hesla, digitální stopa, http/https, spam aj.

Další vzdělávání

Také jsme pro vás natočili webináře k těmto tématům. Podívat se na ně můžete zde: Práce s QR kódy​ a Kyberbezpečnost​.