MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Dvě šikovné aplikace, kterými lze ušetřit trochu času

Dvě šikovné aplikace, kterými lze ušetřit trochu času

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Díky internetu vznikl jeden z novodobých koníčků, a tím je surfování – brouzdání po internetu, neboli hledání informací, inspirací a zábavy na webových stránkách a sociálních sítích. Jak si zajímavé články, videa a odkazy uchovávat? Máme pro vás tip na aplikaci. Nebo vás zaujala nějaká věc, památka či novinka? A chcete se dozvědět více informací? Známe aplikaci, která předmět identifikuje a ukáže více informací.

1.     Šikovná aplikace Pocket: čtečka článků

 

Aplikace Pocket je čtečka článků z internetu a výše popsanou situaci elegantně řeší. Jedním kliknutím na značku aplikace Pocket uloží vybraný článek nebo video do Pocketu. Toto kliknutí lze udělat v mobilním telefonu i počítači ve většině internetových prohlížečů.

Pak stačí otevřít aplikaci Pocket a okamžitě se ukážou všechny vložené články, zprávy, nabídky… Stačí si jen vybrat a začíst se. Vše uložené lze jednoduše spravovat. Výhodou je také to, že Pocket odstraní z článků veškeré reklamy, tím se člověk může soustředit jen na obsah článku. 

2.     Google Lens: pomocník, který identifikuje věci

Google Lens je aplikace, která dokáže pomoci s identifikací věcí a nejen jich. Pomůže najít věci, které lidé nedokážou určit. Stačí namířit chytrým mobilem na jakýkoliv obrázek nebo věc, naskenovat ji do aplikace a okamžitě ukáže, o co se jedná. 

Google Lens dokáže naskenovat a přeložit cizojazyčný text, vyhledá oblečení, věci, různé pomůcky… Příkladem může být nějaká novinka, která jedince zaujme. Normálně člověk surfuje nějakou dobu po internetu, až novinku najde. Google Lens ji naskenuje a rovnou napíše, co to je, přidá popis, cenu a dokonce zobrazí obchody, kde se dá novinka koupit. Jedná se také o dobrého pomocníka pro orientaci v památkách, stačí naskenovat historický objekt a okamžitě se zobrazí hodnocení, otevírací doba, historie a další informace. Dokáže rovněž naskenovat neznámé rostliny a identifikovat je. Google Lens umí také naskenovat jídlo z nabídky a zobrazí k němu řadu informací, včetně další restaurace, kde je jídlo k mání. ​