MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Rozvíjíme vaši digitální gramotnost. Sledujte naše videa

Rozvíjíme vaši digitální gramotnost. Sledujte naše videa

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

V rámci projektu DigiStrategie 2020, a ve spolupráci se sesterským projektem DigiKatalog, jsme pro vás připravili sérii videí na téma digitální gramotnost. Tato videa se zaměřují na jednotlivé oblasti digitální gramotnosti, ale také konkrétně na jednotlivé digitální kompetence.

Portál Digi je informativní a vzdělávací webová stránka, která podporuje rozvoj digitální gramotnosti. V sekci DigiVidea vydáváme pravidelně nová edukativní videa, ale také webináře či rozhovory s odborníky na téma digitální gramotnost.

​​Každý týden vydáváme jedno video.​

Digitální gramotnost​

Edukační video na téma DIGITÁLNÍ GRAMOTNOST je zaměřené na představení tohoto, relativně stále nového, pojmu. Video představuje jasnou definici pojmu digitální gramotnost, proč je digitální gramotnost v dnešním světě důležitá a poukazuje také na hrozbu jménem digitální vyloučení. 

Digitální komp​​etence

Digitální kompetence je schopnost používat znalosti a dovednosti v oblasti digitálních technologií zodpovědně, samostatně a vhodným způsobem v kontextu práce, zábavy či vzdělávání. Můžeme je rozdělit na kompetence spjaté s ovládáním dané digitální technologie a na kompetence vztahující se na práci s obsahem. (https://portaldigi.cz/digislovnik/digitalni-kompetence/)
Vzdělávací video na téma DIGITÁLNÍ KOMPETENCE představuje 5 kategorií – zpracování informací, komunikace a spolupráce, vytváření digitálního obsahu, bezpečnost a řešení problémů.

DigiVzdělávání – Prohlížení, vy​hledávání a filtrování dat, informací a digitálního obsahu

PROHLÍŽENÍ, VYHLEDÁVÁNÍ A FILTROVÁNÍ DAT, INFORMACÍ A DIGITÁLNÍHO OBSAHU. Jak už název vzdělávacího videa napovídá, jedná se o používání vyhledávačů a hledání informací na internetu. Ve videu také najdete návod, jak efektivně vyhledávat, kriticky vyhodnocovat nalezený obsah, jak filtrovat odpovědi a další rady a tipy.
V dalších týdnech se můžete těšit na nová videa. Sledujte sekci DigiVidea ​a budete v obraze.