MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Tipy na aplikace pro efektivní práci s dokumenty ve vašem mobilním telefonu

Tipy na aplikace pro efektivní práci s dokumenty ve vašem mobilním telefonu

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Snadnější přístupy, rychlejší internet a výkonnější mobilní telefony přesouvají stále více práce do našich smartphonů. Přinášíme vám pár tipů na aplikace, které se rozhodně vyplatí mít v kapse.

V první řadě jsou jistě appky, které využijeme pro čtení a tvorbu různých dokumentů. Mezi nejznámější adepty patří sada Office od Microsoft. Zdarma nabízí Word, Excel a Powerpoint. Dokumenty můžete tvořit, prohlížet a editovat.

Alternativu nabízí Google docs, který pokryje výše zmíněné a ještě nabízí plnou konektivitu s rodinou produktů Google, včetně cloudového ukládání. Můžete s ním využít funkci OCM – Office Compatibility Mode. Aplikace je uživatelsky přívětivá a zcela zdarma. 

Dalším podařeným produktem jsou WPS Office, dříve známé jako Kingsoft office. Podporuje veškeré standardní funkce, které využijete při práci s dokumenty. Je plně zdarma, ale bohužel není zcela zproštěna reklam.

Jak na fyzické dokumenty?

Scanování do mobilu nikdy nebylo lehčí. Výkonné optiky nám umožňují snímat ve stále lepší kvalitě. Zvolte si tedy nástroj pro scanování dle svých potřeb.

Clear Scanner umí nejen kvalitně oscanovat jakékoliv dokumenty a převést je do PDF, umí také v reálném čase ukládat na cloud (GoogleDrive, OneDrive, Dropbox). Samozřejmostí je možnost výběru, ořezu apod.

Jednoduchou a slibnou alternativou je Adobe Scan: PDF Scanner. OCR má vbudované, nejsou tedy potřeba aplikace třetích stran. Adobe Scan vám pomůže i s korekcí barev a velikostí. Jedná se o užitečný nástroj, obzvláště využíváte-li i jiné produkty Adobe. Pokud chcete sáhnout po něčem menším, rychlejším a jednodušším, tak Tiny Scanner je optimální volbou. Pracuje rychle a efektivně. Je to samozřejmě na úkor některých rozšířených funkcí, ale to je vždy o preferencích.

Naše další tipy na zajímavé aplikace

Rozhodně je vhodné také zauvažovat o internetovém prohlížeči, jelikož to, co dostaneme v základu, není nutně vždy to nejlepší. Firefox s Google Chrome o výsluní bojuje nejen na počítačích. Je skvělou alternativou k androidovskému vestavěnému Chrome. Firefox splňuje všechny požadavky na funkcionalitu mobilních prohlížečů.

Psali jsme dříve: Které aplikace by vám neměly chybět v mobilu? ​

Pro řízení vaší efektivity v práci sáhněte po Any.Do. Aplikace je zdarma a umožňuje cílený managment úkolů a jiných zápisů. Umí vám připomenout schůzky, důležité úkony, či je nasdílet. 

A jako učiněný pomocník na závěr přichází LastPass. Ten přináší management hesel v novém světle. V mobilu funguje výborně a podporuje například i identifikaci pomocí otisků prstů. LastPass je dostupný i na jiných platformách. Nemusíte se tak bát jej používat i při práci na počítači. Aplikace je v základu zdarma, za rozšířené funkce si musí uživatel připlatit.