MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Aplikace, které vám usnadní a urychlí vaši práci

Aplikace, které vám usnadní a urychlí vaši práci

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Kanceláře a pracovní místa za posledních 20 let prošly zásadní změnou. Digitalizací. Dneska si díky důkladnému pokrytí kancelářského světa rychlým internetem můžete zadarmo online zatelefonovat, psát zprávy či e-maily, posílat dokumenty, fotky, zkrátka když potřebujete někoho rychle kontaktovat a předat mu pracovní materiály, lze tak udělat během pár minut, možná i méně.

Tyto moderní, technologicky vybavené kanceláře nabízejí svým zaměstnancům, tzv. digitální pracovní místo. Digitální pracovní místo je takové pracovní místo, na němž jsou využívány digitální technologie k naplňování stanovených cílů, a přispívá tak ke společnému budování a rozvoji digitální ekonomiky. Pro jeho obsazení je klíčová vysoká úroveň digitálních kompetencí uchazeče. Technologie ulehčují předávání informací v pracovních týmech, pomáhají práci organizovat a další.

Mohlo by vás zajímat: DigiSlovník

Komunikujte v týmu efektivně prostřednictvím technologií

Aby vaše pracovní procesy byly efektivní, doporučujeme zvolit komunikační metodu, která se nejlépe hodí pro váš záměr.

  • Potřebujete předat obsáhlou a detailně přesnou dokumentaci a ještě mít důkaz o tom, že a kdy jste tak učinili? Použijte e-mail.
  • Nevejde se vám příloha do e-mailu? Nahrajte ji do cloudového úložiště a sdílejte. Cloudy nabízí Google, Microsoft a další. Cloudy jsou internetová úložiště dat – prostorná, praktická a dostupná všude, kde je internet. 
  • Potřebujete jen rychle někomu poslat pár klíčových údajů – jako třeba nákupní seznam? Vedle smsek vám k tomuto účelu mohou posloužit i Instant Messageingové služby, tedy softwary vytvořené pro snadnou a rychlou online komunikaci. Messenger, WhatsApp, Snapchat
  • Chcete konverzaci, která bude jako živá, ale jste od sebe příliš daleko? Zvolte videohovor. Průkopníkem na poli videohovorů byl Skype. Podobnou službu dnes nabízí řada jeho konkurentů. Viber, WhatsApp, Talky. I Facebook s Messengerem mají integrovanou možnost videohovorů.

Mohlo by vás zajímat: Které aplikace by vám neměly chybět v mobilu?​

Pak už stačí jen stáhnout si příslušnou aplikaci do chytrého telefonu anebo si najít webovou stránku v počítači a zaregistrovat se jako uživatel. Na e-mailu a na sociálních sítích funguje většina společnosti, což znamená dvě věci: 1. všechny tam najdete, 2. nemůže to být tak těžké, když tomu všichni rozumí.

Podívejte se na edukační video a dozvíte se více: DigiVzdělávání – Komunikace a spolupráce​