MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Co se dělo na workshopech? Máme pro vás i webináře

Co se dělo na workshopech? Máme pro vás i webináře

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

​Březnové a dubnové páteční dny byly ve znamení vzdělávacích workshopů pro zaměstnance Úřadu práce. Vzdělávali jsme, jak jinak, než na téma digitální gramotnost a rozvíjeli jsme digitální kompetence účastníků workshopu.

​PortálD​igi, Segmentace a PowerPoint

Dopolední část workshopu byla zaměřena na náš projekt DigiStrategie 2020​, konkrétně na výstupy projektu. Představili jsme naši online informační, motivační, popularizační a vzdělávací webovou stránku PortálDigi. Seznámili jsme účastníky s jednotlivými sekcemi, kde mohou získávat informace ze světa digitálních technologií, čerpat nové poznatky nebo se vzdělávat, protože je nutné držet krok s vývojem a neztratit se ve světě internetu.
Dále jsme do programu zařadili naši analýzu: Segmentace a typologie osob digitálně vyloučených a osob ohrožených digitálním vyloučením. Definovali jsme, kdo je to osoba digitálně vyloučená a osoba ohrožená digitálním vyloučením a představili jednotlivé segmenty těchto skupin se kterými zaměstnanci Úřadu práce přichází do kontaktu. Proškolení pracovníci z workshopu budou umět rozpoznat digitálně vyloučenou osobu. A jak s ní pracovat, to brzy přineseme v metodické příručce, kterou aktuálně dokončujeme a v květnu bude uveřejněna na našem webu.​
Po obědě probíhal dvouhodinový blok na téma PowerPoint – tipy, triky a vychytávky na práci s ním. Účastníci si vyzkoušelli jednoduchou animaci v powerpointu a různé tipy pro dobrou prezentaci v tomto programu.

A pro nadšence edukačních videí

Z workshopu je vytvořen webinář k přednášce Segmentace a typologie osob digitálně vyloučených osob ohrožených digitálním vyloučením, který najdete v DigiVideích.
Baví vás edukační videa? Koukněte na webináře z minulých workshopů, kde jsme vzdělávali na téma QR kódy a Kyberbezpečnost​. Nebo si projeděte online vzdělávací kurzy.​