MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Kam za přesnou předpovědí počasí?

Kam za přesnou předpovědí počasí?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Pokud hledáte spolehlivého rádce v oblasti počasí, vyzkoušejte si českou službu Windy, kterou využívá bez nadsázky celý svět. Windy zobrazuje údaje o počasí v reálném čase a krom samotné předpovědi má i plno dalších funkcí. Vše je přehledně zobrazené na mapě s příjemnou grafickou stylizací.

​Za službou Windy (dříve Windyty) stojí zakladatel a vlastník Seznamu, Ivo Lukačovič. Tento český podnikatel a vizionář službu spustil v roce 2014 a dnes se jedná o celosvětově oblíbený nástroj nejen pro předpověď počasí. Windy můžete využít pro sledování počasí na dovolených, nebo jen když se na procházce chcete vyhnout dešti. V interaktivním prostředí si můžeme vybrat z filtrů a sledovat až 36 atmosférických jevů, přičemž můžeme měnit i vrstvy s druhy zobrazení.

Data jsou sbírána hned z několika zdrojů, přičemž umí služba pracovat i s polohou zařízení, čímž nám poskytne i přesné lokální údaje. Službu můžeme využívat totiž nejen v prostředí Windows, ale také i v podobě mobilních aplikací na Android a iOS.

Co Windy umí?

Původně služba poskytovala pouze sledování teploty a povětrnostních podmínek a až později byly přidány jevy, jako jsou mraky, bouřky, vlny, či dešťové srážky. V minulém roce dokonce přibyla možnost sledování znečištění, přičemž ale můžete sledovat i konkrétní prvky, jako jsou koncentrace CO2, NO2, nebo úroveň prašnosti. 

V prostředí Windy se můžeme také živě podívat na situaci počasí například ve městě, kam se chystáme na dovolenou. Ve vrstvách totiž můžeme zapnout i možnost zobrazení kamer s živým vysíláním z mnoha míst světa. Pokud tedy kliknete na možnost v pravé spodní části obrazovky Více vrstev, budete mít na výběr mnoho užitečných a občas i zábavných možností pro interakci.


Pokud jde o samotnou předpověď počasí, můžete využít krom kliknutí na libovolné místo myší i animovanou předpověď v levé spodní části. Ta velice hezky znázorní předpověď počasí, přičemž si můžete samozřejmě zvolit své oblíbené filtry a vrstvy zobrazení. Mimo jiné má Windy i velice hezky zpracované vyhledávací pole. Defaultní zobrazení je totiž intuitivní a poskytne sympatickou škálu informací před samotným výběrem. 

Mohlo by vás zajímat: Mobilní aplikace ukáže, kde se nachází váš telefon