MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Kdo se bojí, nesmí do lesa! Ale digitální les nemusí být hrůzostrašným místem

Kdo se bojí, nesmí do lesa! Ale digitální les nemusí být hrůzostrašným místem

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Projektor, promítačka, diapozitivy, vývojka na filmy, magnetofon, walkman. Také jste to používali? Pokud čtete tento článek, tak předpokládáme, že nejspíš ano.

Dnes můžeme využít daleko rychlejší a modernější způsoby zaznamenávání a uchování vzpomínek našich životů. Můžeme efektivněji s takovým záznamem pracovat, přetvářet ho, dotvářet a dovést k naší dokonalosti. Takové video z dovolené u moře může pak sloužit jako vzpomínka, nebo jako historický materiál, pozvánka, ilustrace k příběhům, které sdílíte s vašimi příteli, dále jako propagace čehokoliv, doporučení zajímavé cesty, zábavný vtip, způsob vzdělávání a podobně. Možná teď nad tím mávnete rukou a řeknete si, do teď jsme měli jen vyvolané fotky ve fotoalbu a bylo to dobré, tak proč zkoušet tyhle novinky. A my zas víme, že kdo jednou zkusil právě tyhle „diginovinky“, už je nechce opustit. A to i přesto, že se na začátku bál vstoupit do toho „digitálního lesa“.

Tvořte, nahrávejte a upravujte – kouzlete pomocí digitálních technologií

Díky novým „digidovednostem“ můžete svobodně tvořit, data integrovat a propojovat. Upravovat fotografie, nahrávat vlastní komentáře, vkládat do videí hudbu a titulky, spojovat grafické symboly, texty a obrázky a tato nová data následně prezentovat. 

Mohlo by vás také zajímat: Buďte odvážní – naučte se využívat digitální technologie

Naši hrdinové ve videu, „teta a strejda“ se také obávali natáčení videopozvánky na svou oslavu výročí, stačilo by jim pouze vytisknout text pozvánky na papír a ten roznést do schránek všem pozvaným hostům. Naštěstí jim Honza ukázal, jak to s oslavou udělat efektivněji, rychleji a tzv. i krásněji, což znamená digitálně. Pomohl jim pozvánku přepracovat do počítače, a díky této zkušenosti to můžeme konkrétně ukázat i vám. Podle videa se naučíte, jak krok po kroku obsah digitalizovat. A můžete si ihned na začátku videa tipnout, jak celý příběh dopadne, a kdo z hlavních hrdinů bude nakonec hereckou hvězdou. 

Začněte naplno využívat digitální technologie

Ještě se pořád se bojíte? V digitálním světe je to opravdu podobné jako v lese. Na první pohled to vypadá až strašidelně, les je tajemný, hustý, neprůchodný, není vidět na konec, nevíte, co na vás číhá za stromem a jestli skrz les vede cesta. Ale jakmile tam vstoupíte a několikrát se projdete po cestě tam i zpět, začnete si být jistí a můžete se začít rozhlížet kolem sebe. Najednou uvidíte i jiné zajímavosti a také to, že les už není pro váshrůzostrašným místem, ale velkou inspirací.

 

Podívejte se na praktické video: Aplikace a programy, ve kterých snadno upravíte texty, fotky i videa