MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Vlastní e-mailová schránka je dnes otázkou pár kliknutí

Vlastní e-mailová schránka je dnes otázkou pár kliknutí

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Dnešní doba holdující elektronické komunikaci s sebou přináší již téměř povinnost vlastnit e-mailovou adresu. Kolonka pro vyplnění emailu proniká do běžných, ale i třeba lékařských formulářů. Najdete ji již na mnoha úředních listech jako běžný kontaktní nástroj.

Založit si dnes zdarma e-mail, tzv. freemail, je už naštěstí otázka několika kliknutí. Jak se ale rozhodnout, komu svěřím svou e-korespondenci?

Tuzemské freemaily pohltil Seznam.cz

Na českém trhu (a zcela jistě jde o trh, ač jsou emaily pro uživatele zdarma) nalezneme hned několik kvalitních služeb. Čas ustálil silné hráče na svých pozicích a zůstali silní a spolehliví poskytovatelé. 

Na špici stojí Seznam.cz. O tom není pochyb. Nejen silná základna vyhledávače umožnila společnosti stát se kvalitním a bezpečným poskytovatelem poštovních schránek zdarma. Se svým dalším freemailovým portálem Email.cz, který úspěšně spustil před sedmi lety, se stal nejúspěšnějším poskytovatelem freemailů na území České republiky. K dispozici je mnoho personifikací podoby svého emailu a služeb pro uživatele.

Centrum.cz sice zmeškal dobu poptávky po vlastních doménových názvech rychle a snadno, ale jedná se o alternativu za jedničkou na trhu. Od roku 2010 mu ale klesá počet aktivních e-mailových schránek. Tento rok přišla pro službu rána, když přišli uživatelé služby Centrum.cz o zprávy starší 13 let. Stalo se to při běžné údržbě. Bohužel tím důvěryhodnost poklesla a uživatelé chybu techniků Centrumu jen tak neodpustí.

Méně jak 3% podíl na českém trhu mají pak domény jako je Volny.cz Atlas.cz, obě ve vlastnictví Centrum.cz a Tiscali.cz.

Jako Češi přecházíme k Gmailu

Češi stále více využívají služby Googlu. A to nejen co se týče vyhledávače Google.com. Díky doplňkovým službám to přirozeně táhne uživatele k americkému Gmailu. Vysoká škála využití v komerčním prostředí a silné freemailové služby jsou silným argumentem, když se rozhlížíme po službě emailu zdarma. 

Na každý pád ale nezáleží na tom, jakého poskytovatele vybereme. Budete hledat ten, jež poskytne služby vhodné právě pro vás a zabezpečí vaší poštu. Hledáte-li silného tuzemského poskytovatele, zvolte Seznam.cz. Nabízí dlouholeté zkušenosti a špičkové zabezpečení vaší e-mailové schránky. Co se týče doplňkových služeb, drží krok se silnými konkurenty a stále posouvá svou nabídku dál. Jako rozšířené služby nabídne podporu vaší společnosti v mnoha ohledech. 

Světu vládne Gmail.com a má jednoduše co nabídnout. Freemailem služby zdarma jen začínají. Cloudové úložiště i kancelářský software zdarma s možností rozšiřitelných služeb dělá z Googlu poskytovatele se silnou základnou a mnoha možnostmi nejen pro soukromý, ale i firemní freemail.

U obou výše zmíněných je v nabídce zdarma dvoufázová autorizace​, kterou vždy doporučujeme využít. Zabezpečení ale vždy začíná a končí u silného hesla​. Vždy zvolte unikátní a bezpečné heslo u vaší e-mailové schránky.​