MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Vytvořte si na internetu originální pohlednice

Vytvořte si na internetu originální pohlednice

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

S vánočním obdobím jsou spojené i pohlednice a vzkazy pro známé či členy rodiny, které například kvůli vzdálenosti nevídáme tak často, jak bychom chtěli. K době sváteční ta pohlednice nebo dopis jednoduše patří. Vždy potěší dostat stylizované přání. Může se sice zdát, že s dobou digitální odzvonilo běžným pohlednicím – přeci jen je snadnější odeslat přání pohodových Vánoc přes facebook. Nemusí tomu ale tak nutně být. Česká pošta nabízí aplikaci Pohlednice Online, díky které můžete své blízké potěšit nejen před svátky.

Jak vytvořit online pohlednici?

Princip je vlastně velice jednoduchý. Přes aplikaci nahrajete požadovanou fotografii či obrázek z počítače, mobilu nebo přímo foťáku. Následně vybrané médium vložíte a upravíte v aplikaci. K dispozici jsou například i tematické a sezonní rámečky, zatoužíte-li po dalších úpravách. K pohlednici samozřejmě patří i váš osobní vzkaz (například s přáním), který vložíte spolu s adresou příjemce. Poté jako uživatel vyberete typ platby, zaplatíte a odešlete kompletní pohlednici ke zpracování. Vše samozřejmě proběhne online.

Česká pošta následující den po přijetí platby pohlednici vytiskne na kvalitní pohlednicový papír a zajistí doručení ve fyzické podobě až do schránky. Pohlednici můžete zaslat jak v rámci ČR, tak i do ciziny.

Vyberte si z různých funkcí a možností tvorby pohlednice

K dispozici jsou tři různé formáty pohlednice. Na přední stranu můžete vložit až 4 fotografie či jednu samostatnou – je to vlastně na vás. Pokud zrovna nebudete chtít vložit nějakou svou vlastní fotografii nebo obrázek, jsou k dispozici vzorové pohlednice dle tématik.

Online pohlednici nemusíte zaslat pouze jednomu příjemci. Je možné zadat až 1000 příjemců, kde ale samozřejmě platíte vždy za každou pohlednici, která je pro příjemce vytisknuta a odeslána.

Mohlo by vás také zajímat: Které aplikace by vám neměly chybět v mobilu?

Pohlednice Online nabízí několik možností platby. Pomocí platební brány můžete zaplatit nejen kartou online, online platbou, či standardním převodním příkazem. Jak jsme již zmiňovali, k dispozici jsou tři různé formáty pohlednic. Standardní personifikovaná pohlednice v běžném formátu, na který jste zvyklí, vyjde při zaslání do ČR na 29 korun. Cena se pak samozřejmě odvíjí od velikosti formátu a místa dodání pohlednice, nicméně vzhledem k možnosti řešit vše z domova, přizpůsobit si fotografii a text, se jedná o více než příjemnou cenu.

Pošlete vánoční pohlednici nebo pohled z dovolené

Pohlednice Online není samozřejmě jen pro vánoční přání, i když toto využití se vyloženě nabízí. Pohlednici Online můžete využít celoročně například na dovolených, kdy se fotografie i s textem pro pohlednici odešle online a zpracuje mnohem rychleji (zpravidla maximálně do 2 dnů od přijetí platby dostane příjemce pohlednici), než aby fyzicky cestovala až z dovolenkové destinace – to může zabrat i týdny. A ještě si můžete na pohlednici přidat vlastní fotografii a nemusíte spoléhat na výběr pohlednic v obchodě se suvenýry.

Více na: Pohledni​ce Online | Česká pošta