MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / Český startup VITADIO pomáhá v boji proti cukrovce

Český startup VITADIO pomáhá v boji proti cukrovce

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Diabetes 2. typu je nejrozšířenější onemocnění tohoto druhu. Cukrovkou trpí každý desátý Čech. Bojovat zdravou životosprávou a osvojit si zdravější návyky pomáhá aplikace VITADIO, která uživatelům poradí právě nejen s jídelníčkem či pohybem, ale také poskytuje tolik potřebnou podporu a povzbuzení.

Jak aplikace Vitadio pomáhá pacientovi v boji proti cukrovce?

Stres, špatná životospráva, ale i genetické predispozice jsou častými cestami, kdy se u člověka může projevit Diabetes 2. typu. Jedná se o druh cukrovky, která se často objevuje až v dospělosti a tato diagnóza je nejčastější příčinou amputací dolních končetin. Ročně jde o více než 10 000 případů. A přitom je tento typ cukrovky „léčitelný“ a při správné životosprávě je možné prokazatelně toto onemocnění u části pacientů i zcela zvrátit, či dostat na udržitelnou hodnotu bez rizika zdravotních komplikací.

Tvůrci aplikace VITADIO sami uvádějí, že pro případné zvrácení onemocnění je zásadní úprava životosprávy a pravidelný self-monitoring. V tomto kontextu dodávají, že pro zdravotní systém je podpora pacientů v takovém rozsahu neudržitelná. Aplikace tak pomáhá nejen například v době omezení kvůli epidemii COVID 19, kdy nemocní nemají prostor (anebo třeba i vůli) tolik navštěvovat pravidelně lékaře či dietologa. V běžném provozu pak aplikace pomáhá překlenou pacientům období mezi jednotlivými návštěvami lékařů a specialistů. Propojuje totiž jak pacienta s nutričním terapeutem týmu Vitadio, ale také i s ošetřujícím lékařem, který má pak k dispozici kompletní anamnézu a informace o návycích jak zdravotních, tak i stravovacích a pohybových konkrétního pacienta.

Vitadio pomáhá, podporuj​e, vytváří komunitu, ale také monitoruje a vyhodnocuje stav pacienta

VITADIO povzbuzuje uživatele jak ke správné životosprávě, tak také poskytuje rady a tipy šité na míru, týdenní výzvy, recepty či sjednocuje komunitu diabetiků, aby si mohli vyměňovat své zkušenosti a případně se mohli navzájem povzbudit. Pokud aplikaci používáte v mobilním telefonu, můžete pak propojit VITADIO například s krokoměrem nebo chytrým náramkem. Můžete pořizovat a vkládat fotografie jídel a monitorovat vývoj vašeho zdravotního stavu. Aplikace veškerá data vyhodnocuje a dynamicky reaguje dle vstupů na vaše konkrétní potřeby.

Přehled o svém lékařském pokroku a veškeré informace má k dispozici i nutriční terapeut, který s uživateli může na online chatu či po telefonu probírat další kroky, upravit režim, či povzbudit v obtížném období.

Tvůrci přichystali v době karanténních opatření COVID-19 půlroční program pro podporu diabetiků zcela zdarma a zaregistrovat se můžete po vyplnění základního dotazníku zde.

Mohlo by vás zajímat: Zlepšete svůj životní styl díky těmto aplikacím​​