MÍSTO PRO ROZVOJ VAŠICH DIGITÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

PortálDigi / DigiZprávy / MATHMAN – aplikace pro výuku matematiky zábavnou formou

MATHMAN – aplikace pro výuku matematiky zábavnou formou

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X
Sdílet na LinkedIn

Chcete si vy, či vaši nejbližší procvičit matematiku, dohnat učivo, které vám není jasné, nebo si jen osvěžit některé vzorce? Aplikace Mathman přináší možnost výuky matematiky zajímavou, lákavou a interaktivní formou ve vašem mobilním zařízení.

Za aplikací stojí student brněnského VUT Jan Maloušek, který se vývoji věnuje již více než rok. Na Mathmanu původně pracoval v rámci své diplomové práce a v dnešní době, kdy je distanční výuka velice probíraným tématem, přijde aplikace pro výuku matematiky obzvláště vhod.

Mohlo by vás zajímat: Proč evropské dívky nemají rády vědu a technologie


Matematika hravě a online

Mathman je také přezdívka superhrdiny, který vás bude zábavnou a interaktivní formou provázet příklady a vysvětlovat matematické oříšky, či napovídat se správnými vzorci. Aplikace pokrývá rozsahem základní a střední školy, tudíž ji můžete pustit jak prvňáčkovi, tak i studentovi, který se připravuje například na zkoušky na gymnázium nebo maturantovi. Všichni si v ní najdou své. Rozsah je zde opravdu veliký.

V průběhu procvičování se s Mathmanem učíte a jako závěrečnou zkoušku musíte porazit záporáka v matematickém duelu. Tím si procvičíte získané znalosti a osvědčíte se po boku Mathmana, že jste hodni pokračovat dál a zdolávat další matematické výzvy. Mathman obsahuje více než 2300 příkladů a 120 interaktivních teorií.

Aplikace je v základu dostupná zdarma pro zařízení se systémem Android.

·       Odkaz pro stažení v Google Play: Mathman – staň se superhrdinou matematiky

Sympatické uživatelské prostředí

Autor celé poslední měsíce pracoval na velkých aktualizacích, vylepšené grafice a přidal mnoho interaktivních částí, jako jsou například další soubojová monstra.

Po prvním spuštění se otevře rychlý a příjemný tutoriál, který vás provede sympatickým uživatelským prostředím. Rychle se naučíte, co kde hledat a nezabere vám to déle než pár vteřin. Pak vám již nic nebrání v tom si procvičit oblast, kterou zrovna chcete.

S prémiovým rozšířením, kterým také podpoříte autorovu snahu a úsilí, získáte přístup k veškerému obsahu, můžete začít tvořit vlastní testy a také budou odstraněny reklamy, které jsou pochopitelně ve verzi zdarma přítomné. Cena je za rozsah a frekvenci aktualizací poměrně nízká a můžete se rozhodnout, jestli si koupíte aplikaci jednorázově, či budete autora měsíčně podporovat malou částkou na vývoj aplikace.

Mohlo by vás zajímat: Vzdělávací aplikace pro předškoláky a školáky