Nový PortálDIGI


DigiZpravodaj

Některé opravy digitální techniky zvládnete i vy sami

Některé opravy digitální techniky zvládnete i vy sami

(12/2021) Digitální technika je naším velkým pomocníkem. Ne vždy ale všechno funguje dokonale. Kupříkladu bez elektřiny si počítač vůbec nespustíme a každý z nás už alespoň jednou zabloudil někam, kde nešlo volat z mobilu prostě proto, že nebyl dostupný signál operátora…

Digitálně za kulturou

Digitálně za kulturou

(11/2021) Hudba, umění, historie, sport. Oblíbená témata, kterými si lidé plní čas určený k zábavě nebo seberozvoji. Přestože jsou obvykle spojována s osobním zážitkem plným emocí, s příchodem digitálního věku se velká část z nich úspěšně dostává k lidem i virtuální cestou. A díky technologiím je i mnohem snazší se k těmto zážitkům dostat. Pojďme si připomenout, jak nám může moderní technika zpříjemnit a zjednodušit naši cestu za kulturou a poznáním.

Kutím, kutíš, kutíme

Kutím, kutíš, kutíme

(10/2021) Sociální sítě, weby, videoservery a komunikační platformy – to všechno jsou moderní pomocníci každého, kdo propadl fenoménu DIY. Do It Yourself – udělej si sám je jedním z nejčastěji hledaných výrazů na internetu. Pojem zahrnuje prakticky veškeré obory lidské činnosti – od jednoduchých triků pro běžný život až po velkolepé projekty.

DigiData

Evidujeme statistické údaje a informace o stavu digitální gramotnosti obyvatel ČR. Tato kvantitativní a kvalitativní data jsou podkladem pro další rozvoj digitálních kompetencí.

DigiSlovník


Připravujeme odborný terminologický slovník, ve kterém objasňujeme důležité pojmy z oblasti digitální gramotnosti, jejichž výklad byl dosud nejednotný.

Metodiky a studie


Sociální sítě projektu DigiKompetence

PortálDigi